14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Shtegu i luleve

Enver SULAJ

Mes ëndrrash gjej rrugët e humbura
Netët zhduken pas çdo psherëtime.

E pashë në ëndërr buzëqeshjen tënde
Ani pse këmbët s’të mbanin.

Fjalë s’kishe në gojë
Shikimi qe zhdukur tej pafundësisë.

Kur të vij te ti
Do t’i lidhim vitet e humbura
E ngrohtësinë që u tret në shtegun e luleve.

Janar 2024

Më Shumë

Moti sot, temperaturat deri në 16 gradë Celsius

  Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe mund të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht në zonën perëndimore vonë pasdite...

“Dashuria e jetës”, momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit

Meritoni dhe Ilnisa, janë dy konkurrentë të formatit ‘BBV3’ të cilët kanë krijuar një romancë brenda shtëpisë. Edhe pse çifti ka patur ‘ulje dhe...

Lajmet e Fundit