-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Shtrenjtohen derivatet

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme.

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 61 centë, i benzinës 1 euro e 34 centë, i gazit 0.76 euro centë.

Krahasuar me dje, nafta dhe benzina janë shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe vlejnë 24 orë.

Më Shumë

Vjedhje në Malishevë

Persona të panjohur kanë arritur që me anë të forcës të depërtojnë në nj? shtëpi në fshatin Marali të Malishevës, ku kanë marrë stoli...

Çeku: Kërcënimet ndaj meje, të nxitura nga mediat që kontrollohen nga Vuçiq

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve në Kosovë, Hajrulla Çeku thotë se kërcënimet me jetë ndaj tij nga serbët, janë nxitur kryesisht nga mediat...

Moti për sot

Lajmet e Fundit