19.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Shuhet zëri i Shaggyt të “Scooby-Doo”

Casem KasemCasem Kasem, zëri i ndjeshëm i radiove dhe i personazhit Shaggy të filmit vizatimor “Scooby-Doo”, ka vdekur të dielën, ka konfirmuar vajza e tij. Ai ishte 82-vjeçar.

“Babai ynë Casey Kasem ka ndërruar jetë i rrethuar nga familja dhe shokët. Edhe pse e dimë se tani është në një vend më të mirë dhe pa vuajtje, ne jemi pikëlluar me vdekjen e tij”, ka shkruar Kerri Kasem në faqen e saj të Facebook-ut.

Kasem u bë i famshëm me emisionet “American Top 40”, “Casey’s Top 40”, “Casey’s Hot 20”.

Zëri i tij ishte i pranishëm në reklamat e markave si “Ford”, “Chevy”, “Red Lobster”, “Oscar Mayer” etj.

Më Shumë

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

Arrestohet bashkëshorti i 45 vjeçares që u vetëvra në Prizren

Vdekja e gruas 45-vjeçare në Prizren,  mëngjesin e së martës, tronditi familjen e tyre. Për motive akoma të panjohura, e ndjera i dha fund...

Lajmet e Fundit