5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Sia tingëllon si Superyll

SIA1-620x424Katër vjet që nga incizimi i fundit i këngëtares prominente australiane Sia, zëri i saj është bërë i gjithëpranishëm, ndonëse kjo nuk ndodh edhe me fytyrën e saj.

Ajo ka shkruar hite për Beyonce, Katy Perry dhe Rihanna, mirëpo edhe albumi i saj i ri “100 Forms of Fear” me gjasë do të jetë po aq gjithëpërfshirës.

Ritmet që pikojnë tërë zemër – shkëlqejnë në disa këngë që njeriu mund t’i luajë gjersa përpiqet të fitojë një maratonë: Ja ku është triumfi në prekjet më të vogla, sikurse jehona wooo-ooh tek “Big Girls Cry” ose lojërat e ëmbëlsuara të “Elastic Heart”.

Nuk mund ta shohësh se si duket Sia në ballinë, por ajo tingëllon si një Superyll.

Më Shumë

Arkivi i Austrisë: Ky është varri i Isa Boletinit në Podgoricë, vetëm disa ditë pas vrasjes

Në janar të 1916-s, ushtritë austro-hungareze po depërtonin në territorin malazez. Më 20 janar 1916 malazezët vendosin të transferojnë kosovarët në Podgoricë. Ndërsa austro-hungarezët...

Raporti i “Transparency International”: Kosova ka përparuar në luftën ndaj korrupsionit, por s’e ka nën kontroll

Në raportin e organizatës ndërkombëtare “Transparency International” për vitin 2022, të publikuar të martën, Kosova renditet në vendin e 84-të me 41 pikë në...

Lajmet e Fundit