5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Sot, Bashkimi – Golden Eagle Ylli

Xhiroja e 23-të në Superligën e Kosovës në basketboll, do të jetë shumë interesante me disa ndeshje derbi. Megjithatë, dueli që do ta tërheq më së shumti vëmendjen, është ai që zhvillohet në palestrën “Karagaçi” në Pejë.

Në këtë ndeshje që zhvillohet të dielën prej orës 19:00, do të përballen Peja me Sigal Prishtinën. Pejanët kanë 14 fitore e shtatë humbje, ndërsa prishtinasit 11 fitore dhe 11 humbje.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Në elitë këto dy skuadra janë ndeshur tri herë, ku dy fitore shënuan pejanët dhe një herë prishtinasit. Po ashtu, Peja është e treta në tabelë me 35 pikë, dy më shumë se Prishtina që zë vendin e pestë.

Të dielën, por prej orës 17:00 luhet edhe një ndeshje tjetër interesante. Skuadra Prizreni-16 e pret Trepçën. Trepça është e dyta në tabelë me 37 pikë, sa i ka edhe Golden Eagle Ylli që është lider.

Prizreni-16 është i katërti me 34 pikë të mbledhura. Kjo xhiro, hapet sot me ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Rahovevit, në të cilën “vreshtarët” janë favorit absolut. Drita nuk di për fitore këtë edicion. Ndërsa, prej orës 19:00, do të luhet Bashkimi – Golden Eagle Ylli.

Më Shumë

Del në diskutim publik projektplani i punës së kryetarit të Prizrenit për vitin 2023

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Prizrenit është mbajtur konsultim publik me qytetarë për projektplanin e punës së kryetarit të Komunës së...

Bëri disa postime në “Twitter”, Elonn Musk i bën të papriturën Kany West

Reperi i famshëm, Kanye West, ka njoftuar së fundmi mbështetjen e tij për Balenciaga-n pasi, shtëpia e modës u kritikua për fushatën e saj...

Lajmet e Fundit