0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Sot bien temperaturat, pritet edhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, pasdite vranësirat do të dendësohen dhe do të krijohen kushte për riga lokale shiu. 

Bëhet me dije se do të ketë rënie të temperaturave minimale.

IHMK bën me dije se në mbrëmje rigat e shiut parashihen të shëndrrohen në fjolla bore, ndërsa në viset malore parashihet të ketë vetëm reshje bore.

Më Shumë

I vjedhin tre kompjuterë – policia arreston katër të dyshuar në Malishevë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në Malishevë. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se i janë vjedhur tre kompjuter me pajisje përcjellëse. Lidhur me rastin...

Gjermani: Shqiptari vret ish-gruan e tij

Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë ish- gruan e tij. Ngjarja tragjike ka ndodhur të shtunen në Gjermani, në fshatin Markdorf në Baden Wurttenberg. 47-vjeçari...

Lajmet e Fundit