23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Sot dihet pasuria e zyrtarëve të lartë publik

Hasan PreteniAgjencia Kundër Korrupsionit sot prezanton procesin e përfundimit të procesimit të të dhënave të deklarimit të pasurisë së zyrtarëve të lartë publik, si dhe hedhë shortin për kontrollin e plotë të pasurisë së zyrtarëve të lartë publik.
Prezantimi i pasurisë së zyrtarëve të lartë publik, do të bëhet në një konferencë për media. Ndërkohë, sipas një njoftimi të AKK-së, nga praktikat e viteve të kaluara sivjet bazuar në ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë të zyrtarëve të lartë publik dhe deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e dhuratave për zyrtarët lartë publik, kontrollit të plotë të pasurisë së deklaruar nga ana e Agjencisë i nënshtrohen 20% -shi i numrit të përgjithshëm të listës së zyrtarëve që kanë deklaruar pasurinë e rregullt vjetore.

Më Shumë

Vetëvendosje në Prizren uron besimtarët myslimanë: Me fat Fitër Bajramin!

Lëvizja Vetëvendosje, Qendra në Prizren ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë : "Me fat Fitër Bajramin!". "Në këtë ditë feste e gëzimi, le të mbretërojë...

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-28 km/h. "Temperaturat minimale...

Lajmet e Fundit