4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Dy koalicionet premtojnë vazhdimin e dialogut

Ashton 000Kërkesa e ndërkombëtarëve ka marrë përgjigjen pozitive për të mos pushuar negociatat në Bruksel.

Vetëm LVV-ja do pezullimin e dialogut me Serbinë.

Kuçi i PDK-së ka thënë se dialogu “është zotim yni i mëhershëm, por edhe kërkesë e partnerëve ndërkombëtarë”, e Mustafa i LDK-së ka theksuar se marrëveshja me AAK-në dhe Nismën siguron orientimin “për dialog dhe implementimin e marrëveshjeve nga dialogu, por edhe orientimin, kornizimin dhe afatizimin e dialogut”, shkruan Koha Ditore.

Një burim i gazetës ka thënë të martën se liderët e subjekteve kryesore politike kanë pranuar jo vetëm telefonata, por edhe mesazhe të drejtpërdrejta nga diplomatët perëndimorë, për të qenë sa më konstruktivë kur është fjala për dialogun me Serbinë.

Më Shumë

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Deputetja shqiptare në Kroaci reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq. Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook,...

Lajmet e Fundit