35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Sot shqyrtohet Projektligji për Amnistinë

KuvendiKosoves5-27Kuvendi i Republikës së Kosovës sot do të mbajë dy seanca të rregullta parlamentare në të cilën deputetët do të shqyrtojnë për herë të parë Projektligjin për Amnistinë të risjellë nga Qeveria, pas heqjes së nenit 3.
Në seancën e parë që do të fillojë në ora 10:00 pas kohës për deklarime jashtë rendit të ditës, kohës për pyetje parlamentare, në rend dite do të jetë shqyrtimi i Projektligjit për Amnistinë.

I ka mbetur seancës që të vendos për procedimin e këtij projektligji , si dhe për shqyrtimin e tij të dytë.

Për miratimin e ligjit për amnistinë nga Kuvendi i Kosovës, do të nevojiten dy të tretat e votave të deputetëve, ndërkohë që rreth këtij Projektligji pritet të ketë debat të ashpër në Kuvend.

Më Shumë

Ballkani nis sot aventurën e re në LK, sfidon UE Santa Coloma

Kampioni i Kosovës, FC Ballkani sot nis aventurën e re në Ligën e Kampionëve. Skuadra më e suksesshme kosovare në arenën ndërkombëtare do të përballet...

Konfirmohet aktakuza ndaj Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës

Është konfirmuar aktakuza ndaj tre ish-pjesëtarëve të UÇK-së, Sabit Januzit, Ismet Bahtijarit dhe Haxhi Shalës-Topit. Lajmi është bërë me dije nga Dhomat e Specializuara të...

Lajmet e Fundit