1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

MPB-ja e Policia mbesin pa 580 mijë euro

PoliciaKS-prangatPolicia e Kosovës kishte planifikuar të blejë dhe investojë në shumë departamente të saj në fillim të vitit.
E gjithë kjo, bazuar në buxhetin e ndarë nga Ministria e Financave dhe miratuar nga Qeveria. Ishte planifikuar që për Policinë Kufitare të blihen armë të gjata, pajisje të specializuara, pastaj për hetuesit e krimeve kompjuterike, të blihen pajisje kundër krimeve teknologjike.

Por Policia nuk do të mund të marrë asnjë nga këto e as të zbatojë planet në disa sektorë të tjerë. Kjo për faktin e me rishikimin buxhetit për vitin 2013, Qeveria ka shkurtuar shpenzimet e shumë organizatave buxhetore, shkruan “Tribuna”.

Më Shumë

Arrestohet për sulm seksual një burrë në Rahovec

Një burrë në Rahovec është arrestuar si i dyshuar për sulm seksual. Sipas raportit të policisë rasti ka ndodhur më 221 nëntor të këtij viti....

Tifozët e mllefosur me lojtarët e Lirisë, afaristi Shkodran Kryezi kërkon përgjegjësi nga menaxhmenti

Situata me ekipin e futbollit të Lirisë nuk është aspak e mirë pas kthimit në Superligë për shkak të rezultateve të dobëta. Humbja turpëruese 4-0...

Lajmet e Fundit