18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Spaqi publikon listën e Kosovës për Evropianin që zhvillohet në Prizren

Basketbollistët e Kosovës U16 pas përgatitjeve intensive janë të gatshëm për FIBA Kampionatin Evropian.

Në Evropianin e Divizionit C që do të mbahet në Kosovë do të garojnë tetë shtete që janë ndarë në dy grupe. Kosova U16 e meshkujve do të jetë në grup me Shqipërinë, San Marinon dhe Maltën, kurse në Grupin tjetër janë Andorra, Gjibraltari, Moldavia dhe Armenia. Kampionati zhvillohet 12 deri më 17 korrik.

Përzgjedhësi i Kosovës, Valentin Spaqi ka shpallur 12shen finale për këtë garë shumë të rëndësishme, sidomos pasi do të zhvillohet në vendin tonë, Prizren.

12shja e Kosovës

Niman Demiraj, Andi Ahmeti, Yll Kastrati, Ervin Mullaliu, Ben Basha, Sejar Rama, Yll Nuradini, Bener Mitrovica, Mal Syla, Hannan Corovic, Mal Tusuni dhe Erdin Abazxhik.

Përzgjedhës: Valentin Spaqi

Driton Selmanaj zgjedhet kryetar i degës së LDK-së në Prizren

Driton Selmanaj, është zgjedhur kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Kjo u bë e ditur nga shefi i Grupit Parlamentar të...

Juventusi mund të zëvendësojë Pogbanë? Zbulohet emri i parë në listën e bardhezinjve

E ardhmja e Pol Pogbasë do të jetë më e qartë javën e ardhshme për shkak se kundër analizat janë planifikuar në 5 tetor...

Lajmet e Fundit