-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Suspendohet një polic në Prizren

Inspektorati Policor i Kosovës ka rekomanduar suspendimin e një zyrtari policor në Drejtorinë Rajonale të Policisë në Prizren, i cili po dyshohet se ka kryer veprën penale “Kanosje”.

 

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Sh. H., zyrtar policor në Njësinë Reaguese në Stacionin Policor në Prizren, i cili është suspenduar mbrëmë për 72 orë.

Suspendimi i tij erdhi pasi nisën hetimet për një rast që dyshohet të ketë ndodhur brenda familjes, ku dyshohet se Hajdari ka qenë i përfshirë dhe ka kryer veprën “Kanosje”.

 

Më Shumë

Çfarë kuptimi ka festa e Kylian Mbappes kur shënon gola dhe nga kush u frymëzua

Festimi i golave nga Kylian Mbappe konsiderohet si një nga më të famshmit në botë. Lojtari i PSG-së feston shumë nga golat e tij duke...

Sot mot me diell e vranësira, temperaturat shënojnë ngritje

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të pranishme priten gjatë orëve të mëngjesit. Në ndonjë rajon mund...

Lajmet e Fundit