0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijë deri në moshën 16 vjeç

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, ka njoftuar se është hapur aplikimi për shtesat për të gjithë fëmijët deri në moshën 16-vjeçare.

 

Ai, në një postim në rrjetin social Facebook, tha se po përmbushet në tërësi njëri nga premtimet kryesore të Qeverisë.

“Dhe, më në fund, përmbushet në tërësi njëri nga premtimet kryesore të Qeverisë sonë. Nga tani e tutje, të gjithë fëmijët deri në moshën 16 vjeçare mund të përfitojnë nga shtesat mujore për fëmijë. Qeveria për Familjet”, ka shkruar Murati.

 

Më Shumë

Mjekja Narqize Arenliu-Hoxhaj emërohet si u.d. e drejtoreshës në SHSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka konfirmuar dorëheqjen e ud.drejtoreshës së deritanishme të këitj institucioni Pranvera Zejnullahu-Racit. Nga SHSKUK kanë bërë të...

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Lajmet e Fundit