19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Te Kalabria

Shkruan: Skënder Berisha

* Shokut e mësuesit,Shukri Vezaj

Një çast tjetër
Tash rrëshqiti në pakthim
Përtej dikush ëmbël qeshi
Dhe buzëqeshja dikah shkoi

Vetëm shi pastaj rreshi me qetësi

U ndal edhe muzika
Pushuan bisedat e zhurmshme
U ndehën retë përjashta
U mrrola edhe vetë

Paska ikur mësuesi
Tavolina e zbrazur e tij
Pushon e hidhëruar
Nuk e di deri kur

Brenda meje u ndal diçka
Nuk ecte mirë ai tiktak zemre
Po frymë merrte kafeneja
Diçka endej nëpër perde

Kokëulur dolën njerëzit
Sa të vrarë
Edhe mua te shpirti
M’u hap një varrë

11 tetor 2022

Më Shumë

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet se sulmoi partneren e tij

  Është arrestuar një burrë në Prizren, i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht partneren e tij. Viktima kishte edhe urdhër mbrojtje nga gjykata. “Është arrestuar i...

“Ura e Fshajtë” në gjendje të keqe( Foto)

Gjendja te Ura e Fshajtë në rrugën Gjakovë – Prizren po alarmon qytetarët që frekuentojnë atë pjesë, të cilët janë ankuar në vazhdimësi se...

Lajmet e Fundit