14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Thaçi e Daçiq, bashkë në Konferencën e Mynihut

Thaci dacic mynihKryeministrat e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Ivica Daçiq, po marrin bashkë pjesë në Konferencën e Mynihut për Siguri.

Temë bosht e takimeve do të jetë, sis thuhet në një njoftim të qeverisë, suksesi i Kosovës në stabilizim dhe demokratizim dhe dialog me fqinjët, që janë një nga pikat e ndritshme të diplomacisë botërore vitin që shkoi,transmeton Klan Kosova.

Në këtë forum të rëndësishëm të politikës botërore, që sivjet feston 50 vjetorin, Kryeministri Thaçi do të jetë njëri nga panelistët, krahas presidentëve, kryeministrave të shteteve aleate, dhe personaliteteve tjera globale nga fusha e biznesit, medies dhe shoqërisë civile.

Më Shumë

Rahoveci përforcohet me Mandersonin

KB Rahoveci ka njoftuar se ka nënshkruar me amerikanin Isaiah Manderson. Manderson është i gjatë 208 cm dhe luan në pozitën 5. “Qendra Amerikane vjen te...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia ka arrestuar një person të kërkuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata,...

Lajmet e Fundit