-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Gratë mbështesin Eqën

EqremKryeziu-ldkEqrem Kryeziu ka marrë mbështetje nga Forumi i Gruas të Degës së LDK-së në Prizren.

“Kryesia e FG të degës së LDK-së në Prizren, mbështet fuqishëm kryetarin e LDK-së Dega në Prizren dr. Eqrem Kryeziu,dhe njëkohësisht kërkon që kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Akademik Isa Mustafa, të vazhdojë punën në forcimin dhe funksionalizimin e mëtejmë të LDK-së”, tha kryetarja e FG-së së LDK-së në Prizren, Mybera Mustafa.

Ajo tregoi se në mbledhjen e fundit të Kryesisë së FG-së së LDK-së, është diskutuar edhe për situatën politike që është krijuar pas zgjedhjeve të nëntorit të vitit të kaluar.

“Ishte konkludim i pjesëmarrëseve në mbledhje se gara elektorale për Prizrenin, ishte garë shumë e pabarabartë, pasi që gara nuk kishte qenë vetëm në mes të LDK-së dhe rivalit kryesor PDK-së, por kjo ishte garë në mes të LDK-së dhe koalicionit parazgjedhor të PDK-së me tetë parti minoritare.

“Po ashtu ishte garë në mesë të LDK-së dhe Qeverisë së Kosovës e cila ishte e instaluar 24 orë të bëj fushat në Prizren, pro PDK-së”.
Sipas saj, edhe përkundër kësaj gare jo të barabartë kandidati i LDK–së, Eqrem Kryeziu arriti që pa koalicione dhe i vetëm të fitojë rreth 17 000 vota të vullnetit të mire të qytetarëve të Prizrenit, e që ishin më shumë se 3000 vota me tepër sesa partia.

“Duke pasur parasysh këto të dhëna Kryesia e Forumit të Gruas konsideron që LDK-ja duhet që pa humbur kohë të vazhdojë të mobilizohet dhe të reformohet në frymën institucionale siç e parasheh statuti i LDK-së, me qëllim që të jemi të fort dhe të gatshëm për fitore në zgjedhjet nacionale të cilat janë shumë afër”/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Osmani takon ish-Sekretarin amerikan të Shtetit, John Kerry – flasin për situatën e sigurisë në Kosovë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar John Kerry, të Dërguarin e Posaçëm Presidencial i Shteteve të Bashkuara për çështje klimatike dhe ish Sekretar...

Arrestohet një person në Prishtinë, bashkëpunoi me grupin që kryen grabitjen në Suharekë

Një person është arrestuar gjatë aksionit të bastisjes së Njësisë Speciale Intervenuese  sonte në argjendarinë “Baraku” në Prishtinë. Në aksionin e ri janë duke u...

Lajmet e Fundit