13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Thaçi gjen qetësinë në vreshtat e Rahovecit

Thaci-qeveriaKryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi, si duket po ndjehet tejet i relaksuar në këtë periudhë kur politika po kalon në një fazë të vështirë.

Nëpërmjet rrjetit social Facebook, Thaçi ka postuar një fotografi të vreshtave të Rahovecit, ndërsa ka thënë se qytetarët e Kosovës nuk kanë nevojë të shkojnë larg për të gjetur qetësinë dhe bukurinë natyrore.

Vreshtat e Rahovecit“Vera sjell momentet e pushimit me familjarët dhe të dashurit tonë, por nuk kemi nevojë të shkojmë larg për të gjetur oaza të bukura të qetësisë dhe bukurisë natyrore. Kosova ka shumë vende që meritojnë të vizitohen dhe ftoj sidomos diasporën t’ia zbulojnë më të rinjve dhe fëmijëve bukuritë përrallore të atdheut, nga malet e Rugovës e Brezovicës e deri tek vreshtat e Rahovecit”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Më Shumë

Deklarohet këshilltari i MPJD-së që u sulmua fizikisht: Kam lëndime të mëdha në syrin e majtë

Këshilltari në Ministrinë e Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht nga një person pasditen e së enjtes, me ç’rast ka pësuar edhe...

Kryetari i Rahovecit mban takim me grupin punues për performancë komunale

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka mbajtur takim me grupin punues për performancë komunale. “Së bashku me grupin punues për performancë komunale, u...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit