25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Thaçi në Prizren premton dyfishim të pagave për familjet e dëshmorëve

Me katagorit e luftesKryetari i Partisë Demokratike të Kosovës,Hashim Thaçi bashkë me kandidatët për deputet nga Prizreni ka takuar përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta dhe shoqatën e të burgosurve politikë në këtë qytet.

“Për të gjitha familjet e dëshmorëve pagat do të dyfishohen në mandatin e ardhshëm, ndërsa do të ketë përkujdesje institucionale për të gjitha kategoritë e luftës”, tha Thaçi

“Për të gjitha familjet e dëshmorëve do të sigurohen banesa në Prizren dhe se këtë premtim do ta mbajmë pasi që Komuna e Prizrenit veç i ka ndarë 80 banesa për familjet e dëshmorëve”.
Thaçi, para përfaqësuesve të shoqatave të dala nga lufta është zotuar se në mandatin e ardhëm do të jetë i përkushtuar për rregullimin e mirëqenies sociale.

“Të gjithë qytetarët do të përfitojnë nga ky mision, ndërsa a subjektet tjera politike sado që po mundohen të na kopjojnë ata nuk do t’ia arrijnë, sepse as që do të mund ta kalojnë pragun zgjedhor, sepse nuk kanë as vizion e as mision të qartë që t’ua afrojnë qytetarëve”.
Ndërkaq Kryetari i Komunës së Prizrenit,Ramadan Muja, pasi u ka bërë thirrje të pranishmëve që të dalin në zgjedhje sa më masovikisht ka kërkuar që të votojnë për nr. 58 dhe për kandidatët e PDK-së nga Prizreni.

” Nëse vazhdojmë të mos i votojmë kandidatët tanë nuk do të jemi të përfaqësuar edhe më tej në institucionet qeveritare, andaj nesër të mos ankohemi pse nuk jemi ne të përfaqësuar”.
Thaçi në këtë takim është shoqëruar nga zëvendëskryetari i PDK-së Kadri Veseli, Hajredin Kuçi, Enver Hoxhaj,kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja dhe kandidatët e PDK-së për deputet,Edita Tahiri, Nezir Çoçaj, Naser Berisha, Nait Hasani, Luljeta Veselaj- Gutaj, Zahrije Jusufi, Munir Basha, Irfan Fusha dhe Bahar Selimin./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përkujtimi i 25 vjetorit të çlirimit të Prizrenit: Homazhe në varrezat e dëshmorëve në Landovicë

Në nderim të heronjve të kombit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, familje të dëshmorëve, përfaqësues të shoqatave të dala nga...

Një francez vendos drejtësinë në Shqipëri-Kroaci

Shqipëria do të luajë ndeshjen e radhës në Euro 2024 kundër Kroacisë, kur në orën 15:00 të 19 qershorit, do të zbresë në fushë...

Lajmet e Fundit