22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Nisma dhe BD kërkojnë votën në bastionin e tyre në “Kurillë”

KUrilla-620x330Nisma për Kosovë dhe Bashkimi Demokratik vazhduan fushatën elektorale edhe në lagjën “Kurillë” të Prizrenit.
Kandidati për deputet Zafir Berisha,falenderoi banorët e ‘Kurillës’ për mbështetjen që i kanë dhënë në proceset politike.
” Ndihem krenar kur gjendem në mesin tuaj, edhe më krenar ndihem kur këtu në këtë lagje sa herë që vijmë takojmë bashkëluftëtarët të cilët asnjë herë nuk janë lëkundur nga përpjekjet tona të përbashkëta për ndryshimet pozitive në interes të qytetarëve të Kosovës”, tha Berisha.

“Qytetarët e Prizrenit kanë mundësinë historike që me 8 qershor të votojnë për ndryshime, ndryshime që është dashur të ndodhin edhe në zgjedhje lokale por për fat të keq nuk kanë ndodhur, sepse garnitura politike e korruptuar përmes disa liderëve minoritarë arriti ta mbajë në pushtet njëriun i cili është denuar për krim dhe korrupsion ,dhe duke votuar për Nismen më 8 qershorë ne paralajmërojmë që së shpejti ne do të qeverisim edhe me Prizrenin”.

Dr. Sejdulla Hoxha, koordinator i Nismes në Prizren, ndërkaq shpalosi pjesë nga programi zgjedhorë ku u fokusua në zhvillimin e mirëfillt ekonomik të vendit si dhe në përmisimin e gjendjes në shëndetësi, arsim dhe administratë publike.

Koalicioni Nisma-BD ,mbajti takim edhe me banorët e lagjës “Bajram Curri” dhe ata të fshatit Jeshkovë, ku morën mbështetje të fuqishme për zgjedhjet e 8 qershorit…

Më Shumë

Kurti: Lidhja e Prizrenit vuri themelet e shtetit shqiptar

Kryeministri Kurti ka folur për rëndësinë historike të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i mbajtur 146 vjet më parë. “Këtu 146 vjet më parë u mbajt...

Sot mbyllet edicioni i 24-të i Panairi të Librit

Për pesë ditë me radhë po mbahet edicioni i 24-ët i Panairit të Librit në Prishtinë. E sot është dita e fundit ku të interesuarit...

Lajmet e Fundit