11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Thaçi premton 200 mijë vende të punës për kosovarët

thaci me djal

Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi në Konventën e PDK-së, ku edhe kandidoi zyrtarisht për kryeministër deklaroi se angazhohet për vende të reja të punës, zhvillim ekonomik dhe jetë më të mirë për qytetarët
Partia Demoktratike e Kosovës në konventën e partisë, për kryeministër ka propozuar kryeministrin në detyrë, Hashim Thaçi.

Duke ju referuar dy mandateve të shkuara, Thaçi ka thënë se dy misionet e para kishin për qëllim krijimin e shtetit, shtetndërtimin dhe njohjën ndërkombtarë të tij.

“Prandaj, unë kërkoj mbështetjen tuaj për Misionin tonë të Ri – zhvillimin e hovshëm ekonomik dhe krijimin e vendeve të reja të punës. Ne duhet ta ndërtojmë një ekonomi moderne ku do të ketë punë për çdo kosovar”, ka theksuar Thaçi.

Sipas tij, ky mision është po aq i rëndësishëm sikur ata që i realizuam deri më sot.

“Dy misionet e para kishin të bënin me shtetin tonë. Ky Misioni i Ri ka të bëjë me ju”, ka thënë Thaçi.

Ndërkaq kreu i PDK-së ka përfshirë për herë të parë prindërit dhe familjen e ngushtë gruan dhe djalin në fushatë. Që të gjithë ata kanë folur për bukurinë e fshatit Burojë dhe për të kaluarën e Thaçit.

Ka qenë një djalë që nuk ka bërë probleme dhe që nuk e ka lëshuar kurrë librin nga dora. Kështu ka thënë babai i Hashim Thaçit, Haxhiu, në një klip që u shfaq në konventën e PDK-së ku Thaçi deklaroi se po kandidon për kryeministër sepse më shumë se askush do ta realizojë planin për mirëqenie të shëndoshë për qytetarët.

Thaçi: Po kandidoj për kryeministër

Ka nisur konventa e PDK-së, ku Hashim Thaçi edhe zyrtarisht ka publikuar faktin se dëshiron që edhe për një mandat të tretë të jetë kryeministër i vendit.

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, për herë të parë ka përfshirë edhe familjen e tij të ngushtë në fushatë.

Ka qenë një djalë që nuk ka bërë probleme dhe që nuk e ka lëshuar kurrë librin nga dora. Kështu ka thënë babai i Hashim Thaçit, Haxhiu, në një klip që u shfaq në konventën e PDK-së ku Thaçi deklaroi se po kandidon për kryeministër sepse më shumë se askush do ta realizojë planin për mirëqenie të shëndoshë për qytetarët.

Më Shumë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur 16 aktakuza kundër 19 personave për vepra penale të ndryshme

Prokuroria Themelore në Prizren ka ndaluar për 48 orë dy persona të dyshuar, në dy raste të ndara, për shkak të dyshimit se njëri...

Oficeri gjerman për ngjarjen në Prizren: Ishte një person i vdekur, disa të marrë peng, e konsideroja situatën si akt penal

Oficeri i Ushtrisë Federale të Gjermanisë, Dietrich Klaus-Jensch tha se në kohën kur kishte shkuar që të kryente bastisjen në ish-godinën e MUP-it në...

Lajmet e Fundit