6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Totaj ka marrë pjesë në një ceremoni ku janë nënshkruar kontratat për 12 praktikantë në fushat e Dizajnit Grafik dhe Programimit

Kryetari Shaqir Totaj ka marrë pjesë sot në ceremoninën e nënshkrimit të kontratave për 12 praktikantë, të cilët do të punojnë në fushat e Dizajnit Grafik dhe Programimit.

Kjo ndodh në kuadër të programit “PowerUp: Digital Career”, i cili është një iniciativë e përbashkët e Komunës së Prizrenit dhe Organizatës “HELP”, dhe implementohet nga Makerspace Innovation Center – Prizren.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Gjithashtu, 41 të trajnuar të rundit të dytë, të cilët kanë përfunduar trajnimet në fushat e Programimit dhe Dizajnit Grafik, janë certifikuar. Në vazhdim, ata që kanë treguar më shumë sukses do të vazhdojnë me fazën e mentorimit dhe më pas do të praktikojnë në kompanitë partnere vendore.

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Për të vazhduar me sukses këtë projekt, Komuna e Prizrenit, Organizata HELP dhe Makerspace Innovation Center – Prizren kanë nënshkruar një marrëveshje të re për vazhdimin e realizimit të programit “Programi i trajnimit për punësim – shkathtësi digjitale”.

Mund të jetë një imazh i 7 persona, mjekër, persona duke studiuar dhe teksti që thotë "R"

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Liberalizimi i vizave, Kurti: Më shumë qytetarë po kthehen në Kosovë sesa që largohen

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LV-së ka thënë se prejse ka...

Totaj viziton shoqatën “Vatra” në Nju-Jork

Në kuadër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj vizitoi edhe organizatën Pan-Shqiptare "Vatra" në New York, ku,...

Lajmet e Fundit