18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Trilogjia Fury-Wilder s’do të ndodhë, hapet rruga e meçit britanik me Joshuan

Trilogjia në boksin e peshave të rënda ndërmjet Tyson Furyt e Deontay Wilder, që pritej të zhvillohej në dhjetor, nuk do të ndodhë.

Daily Mail raporton se kjo ka ndodhur për shkak të skadimit të së drejtës kontraktuale të Wilderit për revansh, pas humbjes së bujshme të titullit WBC në meçin e dytë ndaj Furyt në Las Vegas në muajin shkurt, transmeton KOHA.

Kjo i hap rrugë meçit të boksierëve britanikë Tyson Fury dhe Anthony Joshua, për më të mirin e botës.

Joshua do të mbrojë titujt WBA, IBF dhe WBO kundrejt Kubrat Pulevit më 12 dhjetor, derisa meçin ndaj Furyt pritet ta zhvillojë në vitin 2021.

Image

Më Shumë

Sot është 147 vjetori i lindjes së Faik Konicës

Sot, 147 vjet më parë lindi rilindësi i letërsisë shqiptare, Faik Konica. Ai u lind më 15 mars 1876 në Konicë dhe vdiq më 14...

Arrestohet për kanosje një person në Damjan të Hasit, i konfiskohen dy revole me 30 fishekë

Një 32-vjeçar është arrestuar nën dyshimin se ka kanosur një person derisa Policia e Kosovës ia kanë konfiskuar dy revole me 30 fishekë. Ngjarja ka...

Lajmet e Fundit