3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Ukraina po heton 3000 krime të dyshuara lufte

Prokurorja e përgjithshme e Ukrainës, Irnya Venediktova, ka bërë të ditur se zyra e saj po shqyrton 3000 krime të dyshuara lufte.

Venediktova, tha për Skynews se në këto hetime përfshihen 200 rusë që dyshohet se kryen këto krime.

Ajo, mes tjerash, tha se kishin prova të përdorimit të armëve të ndaluara, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se pushtimi rus në Ukrainë ka hyrë në muajin e dytë.

Më Shumë

10 të vrarë në Ukrainë nga 70 raketat e lëshuara nga Rusia

Sirenat e sulmit ajror ranë në të gjithë Ukrainën dje, pasi Rusia lëshoi një breshëri sulmesh në infrastrukturën civile. Dhjetë persona u vranë dhe sulmet...

Ekzekutohen shtesat prej 100 eurosh për studentët

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se 50,778 studentë sot pranojnë mbështetjen e njëhershme prej 100 euro në kuadër të Pakos për Përballje...

Lajmet e Fundit