8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Urimi i Rektorit Vataj për Krishtlindje

Prof. Dr. Ramë Vataj, Rektor i Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren, uron të gjithë studentët, mësimdhënësit, stafin e administratës dhe të gjithë qytetarët e besimit të krishterë për festën e Krishtlindjeve

Uroj që besimtarët e krishterë në Kosovë dhe kudo që janë, këtë festë ta kalojnë pranë familjeve dhe të dashurve të tyre, të bashkuar. Paqja, harmonia dhe shëndeti të mbizotëroj në familjet e të gjithëve.

 

Më Shumë

Mësimdhënësi i zhgënjyer nga Prizreni: Asnjë cent s’e kam në llogari, këstin e kredisë 150 €

Beqir Letaj, mësimdhënës nga Prizreni i cili ka qenë përkrahës dhe votues i Lëvizjes Vetëvendosje po ndjehet shumë i zhgënjyer me veprimet e fundit...

Malishevë/ Përkujtohet dr. Shpëtim Robaj në 24 vjetorin e rënies

Sot, në 24 vjetorin e rënies në altarin e lirisë, u përkujtua dëshmori dhe heroi i kombit, dr. Shpëtim Robaj. Në nderim të jetës dhe...

Lajmet e Fundit