15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Vdes këngëtari i “Wild One”, Bobby Rydell

Bobby Rydell, i njohur për këngët si “Wild One” dhe rolin e tij si Hugo Peabody në filmin e vitit 1963 “Bye Bye Birdie”, ka vdekur më 5 prill në Abington në moshën 79 vjeçare, sipas një deklarate të lëshuar nga përfaqësuesit e tij.

Rydell vdiq nga komplikimet e pneumonisë, të cilat nuk kishin lidhje me Covid-19, thuhet në deklaratë.

I lindur si Robert Ridarelli, Rydell kishte këngën e tij të parë në ‘Billboard 100’ në vitin 1959 dhe vazhdoi të kishte një karrierë që përfshinte hite të shumta, me më shumë se 25 milionë shitje të albumeve.

Sipas deklaratës, Rydell ka lënë pas gruan e tij, Linda J. Hoffman, djalin Robert Ridarelli, vajzën Jennifer Dulin dhe pesë nipërit e tij. / KultPlus.com

Më Shumë

Policia shqipton 1.566 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1566 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Llava e ujqërve zbret në Dragash

Të shtunën një kope me ujqër është parë në fshatin Pllajnik të Dragashit. Në një video të publikuar vërehen një numër i lartë i ujqërve...

Lajmet e Fundit