9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Vëllai i Gecit: Ganiu në Gjermani ose Zvicër

GaniGeci7-06Vëllai i Gani Gecit, të dyshuarit për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, thotë se duke u bazuar në faktin se Gani Geci ka poseduar vizë schengen, ai mund të jetë në njërin nga shtetet Evropiane, derisa theks të veçantë vë në Gjermani e Zvicër.

“Nuk mund ta dimë sigurt, por në bazë të asaj që Ganiu posedon vizë schengen, dyshojmë se mund të jetë në Gjermani ose në Zvicër”, ka thënë për Express, Fadil Geci.

Ai ka shtuar se Gani Geci do të kthehet posa të qetësohet situata, dhe do t’u dorëzohet autoriteteve pa marrë parasysh nëse është EULEX’i apo Policia e Kosovës.

Më Shumë

Aktorja Amanda Bynes shtrohet në spital psikiatrik pasi u end lakuriq në rrugë

Aktorja e famshme amerikane Amanda Bynes kohët e fundit u vu nën një ndalesë psikiatrike 72-orëshe në mënyrë që të mund të shërohej nga...

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Lajmet e Fundit