30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Vetëm tre bileta për “Vorbullën”, shfaqja u shty

Vorbulla-shfaqjeShfaqja “Vorbulla”, me regji të Agim Selimit, të premten dhe të shtunën e javës së kaluar nuk është shfaqur për publik, edhe pse ishte në repertor.

Krejt kjo, siç shkruan Koha Ditore, për faktin se nuk ka arritur të shesë më shumë se tri bileta. Këtë e kanë konfirmuar mjeshtrit e skenës, të cilëve mundi për montimin e skenës u ka shkuar huq.

“Kam qenë jashtë vendit nuk e di se çfarë ka ngjarë”, ka thënë regjisori Selimi për shfaqjen, që i ka kushtuar buxhetit të TKK-së fiks 22 mijë euro.

Më Shumë

Shqipëria sonte debuton në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte (e shtunë) e fillon rrugëtimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, kuqezinjtë do të...

Totaj viziton Këshillin e Bashkësisë Islame për Kurban Bajramin

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, bashkë me kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Bytyqi, nënkryetarin Kujtim Gashi, drejtorët e asamblistës dhe bashkëpunëtorët e kabinetit, vizituan...

Lajmet e Fundit