-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Vishej si polic dhe vidhte banesat natën

pranga 5Policia Shtetit ka arrestuar një person, i cili akuzohet për vjedhje në fshatin Lazarat.

Sipas policisë, shtetasi Azbi Avduli duke përfituar nga situata e krijuar në këtë fshat vishej si polic dhe vidhte banesat natën.

Forcat e policisë janë prezente prej disa javësh në fshatin e Lazaratit, pasi kanë ndërmarrë një aksion antikanabis, duke zbuluar dhe asgjësuar sasitë e drogës.

Arrestimi i tij është kryer nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Më Shumë

Ballkani mposht Llapin dhe e fiton trofeun e Superkupës

Ballkani e ka dërguar në Suharekë edhe trofeun e dytë brenda një periudhe të shkurtër. Këtë herë atë të Superkupës së Kosovës.    Në ndeshjen e...

“ Fidani” në Prizren shpall konkurs letrar

Shoqata për Kulturë e Art “ Fidani” në Prizren ka shpallur konkurs letrar për tregim të shkurtë dhe poezi . Konkursi është shpallur me...

Lajmet e Fundit