18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Ylli fiton përballjen ndaj Vëllaznimit

Golden Eagle Ylli ka vazhduar me formë të lartë në Prince Caffe Superligë, ku në xhiron e 26-të shënoi fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 77:64 (18:14, 20:14, 21:23, 18:13).

Vendasit për një nuancë ishin më të mirë në pjesën e parë, duke e mbyllur me dhjetë pikë dallim, 38:28. Ndërsa në pjesën e dytë, përkundër tentimeve nga mysafirët, therandasit nuk lejuan shkrirjen e epërsisë dhe fituan 77:64.

Alonzo Verge Jr ishte më i miri te Golden Eagle Ylli me 23 pikë, katër kërcime e nëntë asistime, kurse Jordan Dallas më i miri te Vëllaznimi me 15 pikë e tetë kërcime.

Golden Eagle Ylli ka 17 fitore e nëntë humbje, ndërsa Vëllaznimi ka 11 fitore e 15 humbje.

Më Shumë

Arrestohet edhe personi i tretë për një vjedhje në Suharekë, sekuestrohen qindra bizhuteri, një armë e një veturë

Policia e Kosovës, përkatësisht njësiti i hetimeve të stacionit policor në Suharekë ka arritur që ta arrestojë edhe të dyshuarin e tretë për veprën...

Italia me pesë skuadra në Champions, mjafton vetëm një kombinim për t’u zyrtarizuar

Italia vijon të kryesojë renditjen e kampionateve elitare të Europës dhe mesjava në kompeticionet europiane, thelloi edhe më shumë diferencën me Gjermaninë ndjekëse. Madje,...

Lajmet e Fundit