14.8 C
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Ylli humb ndeshjen e dytë në Fiba Europe Cup

Ndeshja mes Galil Elyon dhe Golden Eagle Ylli-t në Fiba Europe Cup përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 85:73.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e baraspeshuar, ku Ylli kishin një epërsi prej një pike në pjesën e parë.

Më pas, në dy çerekët e tjerë, Elyon morën një epërsi, të cilën Ylli nuk arritën të ngushtojnë epërsinë në asnjë moment.

Lojtari më i mirë i ndeshjes, ishte Bashir Ahmed i Golden Eagle Yllit, i cili shënoi 20 pikë dhe regjistroi shtatë kërcime.

Në ndihmë për të, ishte edhe Harris me 12 pikë e 6 kërcime.

Në anën e Galil Elyon, më të dalluarit ishin Huber dhe Levi me nga 17 pikë secili.

Momentalisht, Ylli radhiten në pozitën e tretë me pesë pikë, ndërsa Galil Elyon janë në vendin e parë me shtatë pikë.

Malishevë: Arrestohet një person për sulm seksual

Një person është arrestuar nga policia në Malishevë. Ai dyshohet se e ka sulmuar seksualisht një femër. Rasti është raportuar të mërkuren, më 17 prill rreth...