3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Ylli humb ndeshjen e dytë në Fiba Europe Cup

Ndeshja mes Galil Elyon dhe Golden Eagle Ylli-t në Fiba Europe Cup përfundoi me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 85:73.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e baraspeshuar, ku Ylli kishin një epërsi prej një pike në pjesën e parë.

Më pas, në dy çerekët e tjerë, Elyon morën një epërsi, të cilën Ylli nuk arritën të ngushtojnë epërsinë në asnjë moment.

Lojtari më i mirë i ndeshjes, ishte Bashir Ahmed i Golden Eagle Yllit, i cili shënoi 20 pikë dhe regjistroi shtatë kërcime.

Në ndihmë për të, ishte edhe Harris me 12 pikë e 6 kërcime.

Në anën e Galil Elyon, më të dalluarit ishin Huber dhe Levi me nga 17 pikë secili.

Momentalisht, Ylli radhiten në pozitën e tretë me pesë pikë, ndërsa Galil Elyon janë në vendin e parë me shtatë pikë.

Më Shumë

Ti nuk e di se ç’është dashuria

Poezi nga: Raymond Carver Përktheu: Fadil Bajraj (një mbrëmje me Charles Bukowskin) Ti nuk e di se ç’është dashuria tha Bukowski Jam 51 vjeç shikomë Jam i dashuruar në...

Kim Kardashian dhe Kanye West më në fund arrijnë marrëveshje për divorcin – reperi do të paguajë 192 mijë euro pension ushqimor për fëmijët

Kim Kardashian dhe Kanye West kanë arritur një marrëveshje për divorcin e tyre, duke shmangur një gjyq që ishte caktuar për muajin e ardhshëm,...

Lajmet e Fundit