37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Zafiri, kafe me Limajn

zafiri dhe limaj ne therandZafir Berisha dhe Fatmir Limaj, kanë pirë kafe në Hotel ‘’Theranda” në Prizren. I kontaktuar nga “PrizrenPress”, Berisha tha se me Limajn po pinë kafe miqësore. “Me Limajn jam mik i vjetër dhe nuk është hera e parë që pijë kafe me të”, tha Berisha.

Ai tregoi se me Limajn, rastësisht është takuar në këto momente në “Therandë”. “Rastësisht u takuam dhe po pimë kafe miqësore në mënyrë publike”

Deputeti i Parlamentit të Kosovës Fatmir Limaj, ka deklaruar dje se e ka mirëkuptuar vendimin e Bashkimit Demokratik për koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës në Prizren.

“E uroj Zafir Berishën për rezultatin e arritur në zgjedhje. Natyrisht, Berisha këtë rezultat e ka arritur në emër të ndryshimit për qeverisje më të mirë për Prizrenin. Prandaj, e mirëkuptoj mikun tim për hapin që ka ndërmarrë. Ai e ka lexuar vullnetin e votuesve të vet për ndryshim. Në fund të fundit, Berisha dhe Bashkimi Demokratik janë ata që e kanë arritur këtë rezultat të respektueshëm në Prizren dhe vendimi është i tyre dhe askujt tjetër. Prandaj, besoj se kur e ka marrë vendimin e ka pas parasysh cila është e mira për Prizrenin”, ka thënë Limaj për “PrizrenPress”.

Më Shumë

Lajmet e Fundit