1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

12 zyrtarë të rinj policorë nisin punën në Prizren

Sot, në Drejtorinë rajonale të Policisë në Prizren kanë filluar punën 12 zyrtarë të rinj policorë nga gjenerata e 56-të e policisë së Kosovës.

Më këtë rast drejtori rajonal Kolonel Faton Alija së bashku me stafin komandues, gjatë inspektimit, i ka uruar mirëseardhje duke i siguruar mbështetje dhe përkrahje zyrtarëve policor të rinj.

May be an image of 2 people and outdoors

Zyrtarët e rinj policor fillimisht do të kryejnë një trajnim fushor në stacionin policor në Prizren, dhe pastaj do të punojnë në njësi profesionale varësisht nga nevojat e policisë së Kosovës.

 

Policia e Kosovës vazhdimisht është duke u ngritur profesionalisht, andaj së shpejti do të hap konkurs për zyrtarë të rinj policor, duke inkurajuar gjininë femërore, minoritetet dhe të tjerët.

May be an image of one or more people, people standing and outdoors

Më Shumë

Dr. Hasan Arzoallxhiu caktohet udhëheq i spitalit të Prizrenit

Dr. Hasan Arzoallxhiun është caktuar udhëheqës i spitalit “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. Caktimi i Dr. Hasan Arzoallxhiut bëhet pasi drejtoresha ezkekutive Spitalit të...

Qysh mund të funksionojë Kosova me një autonomi të Veriut dhe me një Asociacion?

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka thënë se nëse potencialisht kjo qeveri nuk pranon ta themelojë Asociacionin, atëherë mundësia që të shkohet në...

Lajmet e Fundit