19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

15 nëntori, koha për ndërrimin e gomave

Policia e Kosovës kërkon nga ngasësit e automjeteve që të bëjnë kujdes gjatë ngasjes.

Në thirrjen e policisë kërkohet edhe të sigurohen gomat të cilat duhet të jenë të parapara për ngasje gjatë dimrit.

“Apel për kujdes gjatë drejtimit të mjetit! Policia e Kosovës apelon për të gjithë shoferët që të kenë kujdes të shtuar për shkak të të reshurave atmosferike – dëborës. Sigurohuni që gomat tuaja të jenë të parapara për ngasje gjatë dimrit, gjithashtu presioni i ajrit të tyre duhet të jetë sipas rekomandimeve të prodhuesit, gjatë kohës së ftohët. 15 nëntor – 15 mars”, thuhet në thirrjen e policisë.

Më Shumë

Boksieri 25-vjeçar humb jetën pas dëmtimeve nga kundërshtari në ring – VIDEO

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë një dueli në ring. Luis Quinones ishte një emër i ri në botën e boksit, i cili...

Dua Lipa shfaqet nudo në rrjetet sociale (foto)

Dua Lipa është vazhdimisht aktive në rrjetet sociale, duke postuar fotografi dhe video kryesisht nga ngjarjet e saj muzikore. Mirëpo së fundmi, këngëtarja kosovare me...

Lajmet e Fundit