36.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

1644 tiketa trafiku të shqiptuara brenda 24 orëve nga Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se vetëm gjatë 24 orëve ka shqiptuar 1644 tiketa të trafikut.

Përveç shqiptimit të tiketave, gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur disa aksidente, ku me fatalitet ka përfunduar njëra nga to.

Aksidente me të lënduar janë shënuar 23 sosh, ndërkaq 27 nga to ka pasur vetëm dëme materiale.

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arrestuar 9 persona, ndërkaq ka dërguar në mbajtje 6 persona.

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Kurti: Me Turqinë jemi shtete aleate, shkëmbimet kalojnë 1 miliard euro

Kryeministri Albin Kurti, mori pjesë në ngjarjen e organizuar nga ambasada turke në Kosovë, me rastin e “Ditës së Demokracisë dhe Unitetit Kombëtar” të...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e Kampionëve përballë Santa Coloma

Ballkani ka fituar 2-1 me Santa Coloma në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Lajmet e Fundit