12.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Nëntor, 2021

18 nëntori do të jetë dita me fat në dashuri për këto 3 shenja të horoskopit

Demi (20 prill – 20 maj)

Sa herë jeni në një marrëdhënie ju nuk lidheni vetëm për të kaluar kohën, ju nuk jeni kështu. Ju qëndroni në një marrëdhënie për të fituar dhe për të zgjidhur të gjitha problemet që vijnë. Përballja e Venusit me Uranin do të bëjë që nga marrëdhënia juaj me partnerin ju të merrni më të mirën. Çfarëdo ndryshimi që të jetë duke ardhur përpara jush do ta prisni të dy me krahët hapur pasi dashuria që keni për njëri tjetrin në këtë periudhë do t’i mundi të gjitha.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Ajo që do të përjetoni gjatë Venusit përballë Uranit, është ndjenja e pashmangshmërisë. Ju mendoni se ju dhe partneri juaj keni shkuar në drejtimin e gabuar për një kohë të gjatë dhe se askush nuk ka thënë asgjë për këtë.

Duket sikur të dy keni shumë frikë të krahasoni tjetrin për këto çështje shumë të dukshme, dhe kështu, të dy jeni zhytur në asgjë.

Puna është se dikur keni qenë një çift kaq i shkëlqyer. Çfare ndodhi? A jeni të dy të pakësuar nga jeta dhe tani jeni mësuar me këtë lidhje e cila është zhytur në një humnerë pa kuptim?

Kjo përballje midis Venusit dhe Urani nuk do t’ju lejojë të hidhni poshtë martesën tuaj ose lidhjen,por do t’ju ndihmojë.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ju po bëni gjithçka që mundeni për të shpëtuar partneritetin tuaj dhe duket se përpjekjet po realizohen; gjërat kanë filluar të duken sërish mirë. Tani jeni të fuqizuar nga Venusi përballë Uranit, dhe jeni një person në një mision dhe do të merrni atë që dëshironi, që është të ruani marrëdhënien dhe të vazhdoni në paqe dhe harmoni me njëri tjetrin.

Më Shumë

Si do të mbahet mësimi një ditë pas balotazhit

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka njoftuar se si do të mbahet mësimi një ditë pas raundit të dytë të zgjedhjeve që...

Malisheva pa dallime partiake ngritët në këmbë për Ekrem Kastratin

Qytetarë të shumtë anekënd Malishevës, pa dallim partie e bindje politike, me një tubim madhështor e një pjesëmarrje të jashtëzakonshme, sonte i dhanë një...

SBAShK-u pas miratimit në parim të Projektbuxhetit: Greva përshkallëzohet në dhjetor nëse vazhdon injorimi i kërkesave

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) ka paralajmëruar përshkallëzim të masave sindikale pas datës 4 dhjetor nëse Qeveria e Kosovës dhe...

Garë e ngushtë në Dragash, a do të ketë përmbysje të rezultatit pas numërimit të votave me kusht dhe diasporës

Qytetarët e 21 komunave dje u janë drejtuar kutive të votimit për herë të dytë, ku tashmë kanë përcaktuar se kush do të udhëheq...

Nesër në këto vende nuk do të ketë rrymë në Prizren

KEDS ka publikuar orarin e ndalesave te rrymës për vendet qe do te atakohen nga punimet ne rrjet. Prizren 1. NS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të...

Sulmohet një person në Suharekë, i shkaktojnë lëndime të rënda

Një person është sulmuar mbrëmjen e së martës në Parkun e Dëshmorëve në Suharekë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, si është sulmuar fizikisht nga...

Zafir Berisha: Nuk jam në balotazh, por dola të votoj

Zafir Berisha i cili ishte kandidat nga radhët e Nismës, në komunën e Prizrenit, ka hedhur votën në shkollën “Hysen Rexhepi.   Berisha iu bëri thirrje...

VIDEO/ Si festoi mbrëmë Prizreni?

Shaqir Totaj nga Partia Demokratike e Kosovës do të udhëheq komunën e Prizrenit në katër vjetët e ardhshme. Kjo shënon edhe rikthimin e PDK-së në...

Ndërroi jetë Nysret Durmishi

Ka ndërruar jetë drejtori i Inspektoratit të Punës në Prizren, Nysret Durmishi. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë Zafir Berisha. Postimi i Berishës Prehu ne...

Pupovci, SBAShK-ut: Ligji i Pagave mund të aprovohet deri në fund të vitit

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, në një konferencë për medie, ka bërë me dije se është duke u punuar intensivisht...

Paralajmërimi për bllokim të sistemit arsimor, SBASHK mban mbledhje të jashtëzakonshme

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës, nesër nga ora 14:00 do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme, në sallën e takimeve...

E ther me thikë pasi s’pranoi t’i shërbente birrë, një muaj paraburgim për prizrenasin

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit një personi në Prizren, pasi mbrëmë në orët e mesnatës e ka therur me...

Suharekë, gjendet një granatë dore dhe disa fishekë

Një person nga fshati Vraniq i Suharekës ka hasur në dy mjete shpërthyese. Policia e Kosovës njofton se mjetet e dyshuara shpërthyese ishin një granatë...

Qytetari nga Prizreni “marakli” i zgjedhjeve: Nuk kam fjet tërë natën nga vesi për ta dhënë votën

Në 21 komuna të Kosovës është duke u mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. Të gjitha qendrat e votimit janë hapur më kohë, kështu...

VIDEO/ A doli në punë Mytaher Haskuka një ditë pas zgjedhjeve?

Kryetar në Prizren dje u zgjodh Shaqir Totaj i Partisë Demokratike të Kosovës, duke e mposhtur kundërkandidatin e tij të Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskukën. Klan...

Përplasje e ashpër në Kuvendin e Shqipërisë [video]

Një debat në distancë mes deputetëve Ervin Salianji dhe Erion Braçe rrezikoi të përshkallëzohet në konflikt fizik mes të dyve. Gjatë fjalës së tij në...

Lajmet e Fundit