5.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

24 vjet nga Beteja e Jeshkovës

Sot u bënë 20 vjet nga Beteja e Jeshkovës .

Me këtë rast tek varrezat e dëshmorëve në Landovicë do të bëhen homazhe me fillim nga orwn 10:00, ndërsa në orwn 11:00 homazhe do të bëhen edhe në vendin e rënjes së deshmorve nw fshatin Jeshkovë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Në fushëbetejë ranë nëntë ushtarë të UÇK-së: Hysen Rexhepi (1973), Ymridin Çengaj (1959), Alajdin Xhezairi (1974), Bashkim Sukaj (1979), Skënder Latifi (1970), Hajdar Shala (1977), Feriz Susuri (1969), Hamit Thaçi (1970) dhe Tahir Gashi (1977).

Më Shumë

199 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit ka njoftuar se ka realizuar 135 testime, prej të cilave 26 persona kanë...

FOTOT: Në radhë për ushqimin, pamje nga Turqia pas tërmetit shkatërrimtar

Tërmeti i 6 shkurtit ishte padyshim ndër më të fuqishmit ndonjëherë dhe me pasoja shkatërrimtare për Turqinë e Sirinë. Gazetarët që kanë raportuar nga vendet...

Lajmet e Fundit