-3.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

“ABI” nga Prizreni ndihmon Skenderajn

Kompania industriale e ushqimit “ABI” nga Prizreni, ka ndarë gjëra ushqimore dhe ka nisur për qytetarët në nevojë të Drenicës.

Kështu ka bërë të ditur përmes “Facebook”, njëri ndër drejtuesit e ABI-Çarshisë, Alajdin Fusha.

 

 

Fusha ka thënë se kur Kosova ishte në situatë të vështirë gjatë luftës, Drenica ka qenë ajo që ka luftuar natë e ditë, ka sakrifikuar plot trima për liri. E tash Drenica ka nevojë për ndihmën tonë.…

“SKENDERAJ ? YNË!

Oj Kosovë kur kemi qenë në situatë të vështirë gjatë luftës, Drenica ka qenë ajo që ka luftuar natë e ditë, ka sakrifikuar plot trima për liri.

E tash Drenica ka nevojë për ndihmën tonë…”, ka shkruar Fusha duke i bërë thirrje komunitetit të biznesit që në këto ditë të vështira që po kalon ky regjion nga vërshimet të ndihmohet me aq sa kanë mundësi.

Postimi i plotë i Alajdin Fushës:

SKENDERAJ ? YNË!

Oj Kosovë kur kemi qenë në situatë të vështirë gjatë luftës, Drenica ka qenë ajo që ka luftuar natë e ditë, ka sakrifikuar plot trima për liri.

E tash Drenica ka nevojë për ndihmën tonë…

 

 

Në hadith thuhet: “Kushdo që i gjendet vëllait të tij kur ai ka nevojë, Allahu do t’i gjendet atij. Ai i cili vëllait të tij musliman ia largon një problem në këtë botë, Allahu do t’ia largojë atij problemin në Ditën e Gjykimit. Kushdo që ia mbulon një të metë vëllait të tij, Allahu do t’ia mbulojë atij në Ditën e Gjykimit.”

Pejgamberi (savs), thotë: “Atij i cili niset për t’ia plotësuar një nevojë vëllait të tij musliman, Allahu për çdo hap do t’ia regjistrojë 70 shpërblime dhe do t’ia falë 70 mëkate.”

Më Shumë

Karriera e Januzaj drejt rënies, pritet transferimi në Turqi

Adnan Januzaj pak vite më parë ishte një nga talentet më premtues në Evropë. I dal nga akademia e Manchester United dhe aktivizimi me...

Prizren, 33 vjeçari e sulmon fizikisht babain e tij

Nuk janë të pakta rastet në Kosovë, kur viktima të dhunës në familje janë prindërit të cilët përjetojnë nga fëmijët e tyre dhunë psikike...

Lajmet e Fundit