11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Vataj e Vehapi vizitojnë në Hagë liderët e UÇK-së

Ramë Vataj dhe Idriz Vehapi kanë vizituar në Hagë liderët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po mbahen në paraburgim nga Gjykata Speciale.

Vataj ka shkruar në “Facebook” se lufta e pastër e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka nevojë të mbrohet edhe nga dëshmitë e fabrikuara të armiqve të Kosovës edhe pas mbi 20 viteve të largimit të ushtarit të fundit serb nga Kosova.

 

Ai ka thënë se e drejta është në anën e çlirimtarëve dhe ata do ta dëshmojnë të kundërtën që pretendojnë armiqtë e Kosovës dhe të UÇK-së.

 

 

“Bashkë me shokun dhe kolegun tim, Profesor Idriz Vehapi, vëllaun e tij Ramizin dhe nipin Burimin, vizituam shokët tanë dhe liderët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët vazhdojnë një betejë tjetër të shtetësisë së Kosovës”.

“Lufta e pastër e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka nevojë të mbrohet edhe nga dëshmitë e fabrikuara të armiqve të Kosovës edhe pas mbi 20 viteve të largimit të ushtarit të fundit serb nga Kosova. Mirëpo e drejta është në anën e çlirimtarëve dhe ata do ta dëshmojnë të kundërtën që pretendojnë armiqtë e Kosovës dhe të UÇK-së. Arrestimi i luftëtarëve të lirisë, qenka çmimi që po u dashka të paguajnë ata që penguan masakrat dhe gjenocidin mbi popullin e Kosovës. Mirëpo asnjë gjykatë nuk do të mund të njollosë luftën e drejtë të çlirimtarëve. U kthefshi sa më shpejtë fitimtarë dhe faqebardhë! Liria ke emër = Ushtria Çlirimtare e Kosovës!”, ka shkruar Vataj.

Më Shumë

Horoskopi ditor- çfarë thonë yjet për ju sot

Dashi Ndiheni të relaksuar dhe të kënaqur. Vizita e një vendi të veçantë me një pamje përrallore po ju bën mirë. Fotografia, shkrimi ose piktura...

Ermal Krasniqi afër marrjes së ftesës nga Kosova

Futbollisti i Cluj, Ermal Krasniqi, është afër që të ftohet nga trajneri i kombëtares së Kosovës për ndeshjet e muajit mars për kualifikimet në...

Lajmet e Fundit