15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

“Këtë veturë është dashtë me ma bo dhuratë Tërnava, jo xhemati”-Hoxha nga Prizreni kërkon një “Jeep” nga myftiu

Hoxhës nga Prizreni, Mazllam Mazllami i është bërë një dhuratë nga xhemati i tij në rastin e pensionimit.

Ai gjatë një prononcimi për T7 ka falënderuar xhematin e tij për këtë dhuratë.

Por thotë se këtë dhuratë do të duhej t’ia bënte Naim Tërnava.

“Me thënë të drejtën këtë lloj veture është dasht Naim Tërnava me ma jap e jo xhemati. Sepse jam punëtor i Bashkësisë Islame, sepse krejt familja jemi punëtorë të BIK’ut. Djali madh, i dyti, unë”, ka thënë ai.

Për më shumë ndiqni videon.

 

Më Shumë

Bajram Gigolli lanson projektin e radhës, i dedikohet dëshmorëve dhe martirëve të Lubizhdës së Hasit

Me një theks të fortë historik, kjo këngë përshkruan ngjarjet e njëra prej betejave më të rëndësishme të luftës së fundit në vendin tonë. Me...

Mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku të shqiptuara për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës ka shqiptuar një mijë e 516 gjoba trafiku në 24 orët e fundit. Ndërkaq, janë regjistruar edhe numri i përgjithshëm i aksidenteve...

Lajmet e Fundit