20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Digjet një shtëpi në Dragash, dëmet kapin vlerën e rreth 15 mijë eurove

Një zjarr i madh ka përfshirë një shtëpi të vjetër në fshatin Kuklibeg të Dragashit, duke shkaktuar kështu dëme të mëdha materiale, por fatmirësisht, pa pasoja në njerëz.

Shtëpia ishte e pabanuar.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë kompetente, me ç’rast ekipi i zjarrfikësve ka lokalizuar zjarrin dhe e ka fikur atë në tërësi.

 

 

Njësitë policore kanë kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit, pasi që ende nuk dihet shkaktari i zjarrit. Sipas informacioneve të para, zjarri dyshohet të ketë shkaktuar dëme që kapin vlerën e rreth 15 mijë eurove.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Incident zjarri’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

Më Shumë

Neymar kontaktohet nga Guardiola

Mes tensioneve në rritje mes Neymarit dhe Paris Saint-Germainit, si me tifozët ashtu edhe me drejtuesit e klubit, futbollisti mund të largohet në afatin...

Abrashi, Von Cramonit: Për vizitorët e huaj preferohet Prizreni, i kemi qebapat e mirë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, i ka reaguar raportueses së Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, për qasjen e ashpër ndaj Policinë...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit