16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Totaj: Për dy netë, Prizreni mirëpret dashamirët e muzikës rock

Eventi që do jetë manifestim i rokerëve më të mirë shqiptarë ndër vite, por dhe yjeve të së sotmes e talenteve të së ardhmes realizohet nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Prizrenit Shaqir Totaj, dhe implementohet nga shoqata Melodia e Rock dhe Blues në Turizëm me partner kryesor Komunën e Prizrenit dhe Unionin e Bashkive Shqiptare në Rajon.

 

 

Totaj në Pasdite në Kanal10 ka folur rreth këtij organizimi teksa ka bërë të ditur edhe emrat pjesëmarrës në këtë festival.

Totaj tha se përmes këtij festivali do të promovohet qyteti i Prizrenit, Kosova dhe rock-muzika.

 

 

Organizatorët kanë vendosur që hyrja të jetë falas.

Më Shumë

Hoxha largohet nga Ballkani

Rustem Hoxha është larguar nga Ballkani. Ka qenë vetë klubi suharekas që ka njoftuar se futbollisti shqiptar më nuk do të jetë pjesë e...

Suhareka bëhet me klub të ri futbolli

Disa biznesmenë nga komuna e Suharekës,  janë bërë bashkë për ta krijuar një skuadër tjetër futbolli, veçmas FC Ballkanit. Burimet e Klan Kosovës bëjnë me...

Lajmet e Fundit