14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Vetëvendosje në Prizren përkujton “Drinin”

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, së bashku me bashkëpunëtorët ka bërë homazhe tek varri i Ekrem Rexhës – Komandant “Drinit”, në 23 vjetorin e vrasjes së tij

“Drejtësia e vonuar është drejtësi e munguar. Edhe pas dy dekadave rrethanat e krimit ndaj tij nuk janë zbardhur, ndërkohë vrasësit enden të lirë”.

“Komandant Drini mbetet simbolikë e fuqishme e sakrificës për liri, dhe përfaqëson vizionin për drejtësi, zhvillim dhe përparim të kombit tonë në përgjithësi, dhe Prizrenit në veçanti”, thuhet në postimin e VV ‘së.

Më Shumë

Rexhaj: Vetëvendosje e gatshme për zgjedhje, të bëhen krejt bashkë

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar deklaratat e kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili sot ka paralajmëruar diskutime me partitë politike për...

Shkelet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është shkelur nga vetura në Prizren. Ajo ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. Rr....

Mona Liza

Lajmet e Fundit