31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Moti sot: Me diell, temperaturat deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka njoftuar se edhe e marta do të jetë goxha ditë e nxehtë.

Sipas IHMK-së, moti do të jetë me diell dhe temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15 dhe 18 gradë Celsius.

Ndërkaq ato maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29 dhe 33 gradë Celsius.

 

 

Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-2m/s.

Më Shumë

Radhë të gjata të kamionëve në hyrje të Kosovës në Vërmicë

Vendimi i qeverisë së Kosovës për të ndaluar qarkullimin e automjeteve të rënda në orët e pikut të temperaturave të larta, për të ruajtur...

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

Lajmet e Fundit