15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

4 pacientë me Covid po trajtohen në Spitalin e Prizrenit

63 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në kuadër të klinikave dhe spitaleve në Kosovë.

Nga këta 63 pacientë prej tyre 22 janë konfirmuar si pozitiv me COVID-19, 51 janë në oksigjenoterapi, kurse tre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Postimi i plotë:

Në QKUK janë të shtrirë 44 pacientë:
11 të konfirmuar me COVID-19
40 me oksigjeno-terapi
1 në gjendje të rëndë
Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave
Klinika Infektive, 11 pacientë, një në gjendje të rëndë
Klinika e Pulmologjisë, 34 pacientë
Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 19 pacientë
2 në gjendje të rënduar
11 të konfirmuar pozitivë
11 me oksigjeno-terapi
Numri i pacientëve të shtrirë sipas spitaleve të përgjithshme
Spitali i Prizrenit, 4 pacientë
Spitali i Gjakovës, 2 pacientë
Spitali i Pejës, 4 pacientë
Spitali i Gjilanit, 2 pacientë
Spitali i Ferizajt, 0 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 4 pacientë
Spitali i Vushtrrisë, 3 pacientë.

Më Shumë

Foshnjës tetë muajshe indiane i hiqet thonj-prerësi nga fyti pasi e kishte gëlltitur gabimisht

Një thonj prerës i është hequr nga fyti një djali tetë muajsh, pasi e ka gëlltitur aksidentalisht. Fotot tronditëse tregojnë mjekë të shumtë që përpiqen...

Araujo do të operohet, humbet Kupën e Botës

Qendërmbrojtësi i Barcelona-s, Ronald Arauja ka marrë vendimin për t’u operuar. Uruguajani u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren në tendinën e këmbës së djathtë. 23-vjeçari...

Lajmet e Fundit