3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

51 fermerë të Suharekës përfitojnë fidanë të arrës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë me dije se kanë bërë shpërndarjen e mbi 4 mijë fidanëve të arrës për 51 fermerë të kësaj komune.

Me këtë rast Muharrremaj ka thënë se përkrahja për sektorin e bujqësisë do të vazhdojë edhe në të ardhmen.

“4 100 fidanë të arrës i janë dhënë 51 fermerëve, si subvencione nga Drejtoria e Bujqësisë. Përkrahja për sektorin e bujqësisë, do të vazhdojë edhe më tutje që t’i stimulojmë në rezultate sa më të mira”, është shprehur Muharremaj.

Më Shumë

Fajde, kanosje e detyrim, arrestohen tre të dyshuarit në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Prizren për kanosje, fajde dhe detyrim. Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se arrestimi i tyre...

Krasniqi thotë se propozimet e PDK-së për dialogun po merren si model

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, vlerëson se kërkesat e dhe propozimet që i ka dhënë ai dhe partia e tij për...

Lajmet e Fundit