2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

8 vite më parë vdiq legjenda e humorit Ibrahim Krajkova-Leci

Sot janë bërë 8 vite nga vdekja e aktorit Ibrahim Krajkova-Leci, shkuan KultPlus.

Ibrahim Krajkova ishte një humorist shqiptar i njohur për rolin e personazhit fiktiv Leci. Ai u lind më 3 Prill 1948 në Mitrovicë dhe vdiq me 13 Nëntor 2015 në Prishtinë.

Ai njihet për projektin filmik “Treshi përsheshi”, një projekt i përbashkët me Rasim Thaçin- i njohur si Cima, dhe Sevdai Radogoshin, i njohur si Qumili.

Leci ka luajtur edhe në “Nusja nga Diaspora”, “Molla me erë” dhe “Peshku i Artë”, dhe përveç kësaj ai është i njohur për batutat e tij edhe në shumë projekte video muzikore.

Pas një sulmi në zemër Krajkova u tërhoq nga skena publike. Ai u nda nga jeta në moshën 67 vjeçare dhe sot prehet në varrezat e qytetit në Prishtinë./KultPlus.com

Më Shumë

Dua Lipa ndahet nga i dashuri Romain Gavras

Mediat e huaja raportojnë se Dua Lipa është ndarë nga i dashuri i saj regjisori Romain Gavras pas një romance tetë mujore. Dyshja tani thuhet...

Specialja nuk zbaton vendimin për telefonata, mbrojtja ankohet se Thaçi, Veseli e Selimi s’folën me familje që nga e diela

Ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli e Rexhep Selimi, nuk kanë komunikuar fare me familjarët e tyre, që nga e diela, pavarësisht vendimit...

Lajmet e Fundit