22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Reagim emocionues nga Arbër Hoxha pas eliminimit nga “EURO 2024”

Sulmuesi anësor i Shqipërisë, i cili ka prejardhje nga Kosova, Arbër Hoxha ka reaguar pas eliminimit nga “EURO 2024” me Shqipërinë.

Hoxha ka postuar një shkrim shumë emocionues në rrjetin social “Instagram”, duke përshkruar ndjenjën e përfaqësimit të kombëtares shqiptare.

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

“Nuk ka sukses më të lartë për një sportist se të veshë dhe të ndjejë ngjyrat më të bukura të kombit tonë, faleminderit tifozëve të mrekullueshëm për këto emocione, unë jam krenar ama shumë krenar që jam shqiptar”, thuhet ndër të tjerash në postimin e Hoxhës.

Arbër Hoxha luajti vetëm 47 minuta në 3 ndeshje të “EURO 2024” me Shqipërinë, mirëpo saherë u paraqit në fushë ishte elektrizues dhe gjallëronte sulmin e kombëtares kuqezi.

Hoxha aktualisht është pjesë e Dinamo Zagrebin, me të cilin ka kontratë deri më 2027.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

1672 gjoba të shqiptuara për një javë në rajonin e Prizrenit

1672 gjoba i ka shqiptuar Policia e Kosovës brenda një javë në katër komuna të rajonit të Prizrenit, në kuadër të komunikacionit rrugor. “Po ashtu...

Futbollisti Xhuljo Mehmeti i bashkohet Lirisë së Prizrenit

Futbollisti Xhuljo Mehmeti është transferi i radhës te "Liria" e Prizrenit, për sezonin 2024/25. "Xhuljo, një mesfushor ofensiv me përvojë të gjatë në futbollin shqiptar,...

Lajmet e Fundit