35.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Liria rikthen Granit Begollin, si trajner të skuadrës

Riorganizimi i klubit me drejtuesit e rinj, ka filluar të sjellë frutet e para, te KF Liria.

Pas marrjes së klubit nga presidenti i ri, biznismeni Valon Osmani, Tëvë 1 merr vesh nga burime brenda klubit, për emrin e trajnerit të ri, që do të udhëheq skuadrën drejt synimeve të sezonit të ri.

Sipas këtij burimi, drejtuesit e klubit prizrenas janë takuar me trajnerin Granit Begolli, i cili ka pranuar projektin e skuadrës.

Begolli do të rikthehet te Liria, pas aventurës që e kishte te kjo skuadër në sezonin 2021-2022, duke e udhëhequr deri në barazh të Superligës.

32-vjeçari Begolli, së fundit ishte trajner i Vushtrrisë të cilën e mbajti në Ligën e Parë, derisa ka drejtuar edhe Feronikelin, duke e kthyer në Superligë.

Trajneri i ri është vetëm fillimi i risive te Liria, që së shpejti pritet rë zyrtarizojë edhe futbollistët e ri, me të cilët synon së shpejti rikthimin në Superligë./Tëvë 1

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Kurti në Malishevë, i hip kombajës për korrje-shirje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar vizite tek një fermer në Bubavec të Malishevës, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural,...

Sot publikohen të dhënat e para të regjistrimit të popullsisë

Agjencia e Statistikave të Kosovës sot do të publikojë të dhënat paraprake të regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave. Në ngjarjen që pritet të...

Lajmet e Fundit