-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

A duhet planifikim për të bërë seks?

Vendosja e seksit në kalendarët tuaj nuk është me të vërtetë gjëja më seksi, por nëse jeni shumë i zënë me udhëtime pune, fëmijë të vegjël ose detyrime të tjera, spontaniteti mund të mos jetë në repertorin tuaj. “Për pjesën më të madhe, ju nuk hani, pini apo shkoni në një festë spontanisht, kështu që nuk mund të prisni që seksi të jetë krejtësisht spontan”, thotë Jess O’Reilly, një eksperte e shëndetit seksual dhe marrëdhënieve dhe seksologe rezidente në Astroglide.

Mund t’ia vlejë të caktoni fshehurazi një natë takimi ose të surprizoni partnerin tuaj një natë në javë me pak kohë vetëm dhe të shihni se ku ju çon nata. Ju gjithashtu mund të alternoni atë që merr frenat.

“Kjo mund të ndihmojë për të siguruar që seksi nuk është plotësisht i parashikueshëm dhe ju inkurajon të merrni pjesë në detyrën e fillimit të seksit në mënyrë që barra të mos bie vetëm mbi njërën palë,” thotë O’Reilly.

Seksi mund të mos jetë plotësisht spontan, por është pak më aventureske sesa thjesht të caktoni natën e së premtes ose të së shtunës si natën rutinë për seks.

Më Shumë

Ponte Prizreni fiton në Rahovec

Rahovecit s`i ka shërbyer elementi i të qenit vendas për të nxjerrë rezultat pozitiv në ndeshje me Ponte Prizrenin. Në ndeshjen e zhvilluar në javën...

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, Totaj: Ndër prioritetet kryesore kemi zhvillimin e arsimit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Arsimit, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka përshëndetur mësimdhënësit dhe nxënësit për kontributin në ruajtjen e frymës akademike...

Lajmet e Fundit