25.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Aderimet përçajnë PDK-në

thaci, veseli,hasaniPartia Demokratike e Kosovës dhe kreu i saj Hashim Thaçi, kanë hyrë në ofensivë për sjelljen e njerëzve të rinj në parti. Iniciativa e tij ka nisur qysh para disa muajsh, por ajo është përshpejtuar me t’u shpërndarë Kuvendi dhe caktimi i zgjedhjeve të parakohshme. Në këtë drejtim ai ka zgjedhur dy metoda të prezantimit.

Në njërën anë shfrytëzon Facebookun dhe prezanton anëtarë të rinj në ekipin e tij që kryesisht vijnë nga shoqëria civile, ndërsa në anën tjetër kur merret vesh me njerëz të biznesit, ata i prezanton në seli të partisë dhe thërret konferencë për media. Kështu ka ndodhur në dy raste. Ardhja e pronarit të rrjetit të marketeve “Elkos”, Ramiz Kelmendi dhe e Margarita Kadriut, drejtoresh e gazetës “Kosova Sot”.

Por jo gjithçka po i shkon mirë Thaçit gjatë prurjeve të reja. Shumë nga zyrtarë të lartë të partisë që i takojnë anëtarësisë së vjetër të PDK-së, po ia zënë për të madhe kreut të partisë për formën si i prezanton aderuesit dhe si u jep premtime figurave të reja. Më së shumti janë irrituar me ardhjen e Margarita Kadriut, të cilës iu dha menjëherë posti i nënkryetares së partisë/tribuna/

Më Shumë

“Paratë tona, idetë tona, Prizreni ynë”, Totaj thotë se rritën buxhetin e investimeve për projektet e qytetarëve

Komuna e Prizrenit për të dytin vit me radhë ka nisur një praktikë të re të përzgjedhjes së projekteve nga qytetarët. Kryetari i Komunës së...

Në këto vende do të ketë sot ndërprerje të energjisë elektrike në Dragash

KEDS ka njoftuar se sot do të kryhen punime të domosdoshme për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa vende nuk do...

Lajmet e Fundit